Ustka – atrakcji ciąg dalszy

Moc atrakcji to chyba określenie na wyrost. Jednak Ustka oferuje to, czego każdy może oczekiwać po bałtyckim kurorcie. Jednak bycie miastem nad morzem zobowiązuje – musi znaleźć się tu kilka miejsc, które są w tak zwanym standardzie. Co zatem możemy uznać za takie miejsca, pomijając oczywiście miejsca turystyczne takie jak hotele, restauracje i noclegi Ustki.

Bardzo ważnym aspektem jest promenada i morska latarnia. Ta druga powstała w XIX wieku na wschodniej stronie falochronu miasta. Budek zbudowany jest z czerwonej cegły i może nie imponuje przesadnie stylistyką i rozmiarami, to jednak jest bardzo ważnym symbolem, zarówno dla mieszkańców jak i przyjeżdżających tu urlopowiczów. Jest również swego rodzaju przepustką miasta do komercyjnego sukcesu. Po prostu takie obiekty są potrzebne, aby promować miasto wraz z jego cechami charakterystycznymi. Kiedyś latarnia miała jeszcze dodatkową funkcję – znajdował się tutaj posterunek pilotów, którzy nawigowali wpływające do portu jednostki oraz wyznaczali obszary, na których woda była zbyt płytka i statek mógł utknąć. Trzeba przyznać, że Ustka posiada dość wąski port w porównaniu z innymi morskimi gigantami. Często bywały sytuacje, w których statki błądziły przed wejściem do portu lub nie mogły się wpasować. Dlatego właśnie wybudowano latarnię. Piloci posiadali własne łodzie, dzięki którym mogli pomóc statkom, które utknęły lub nawet zaholować je do portu. Sama latarnia jak na ówczesne czasy miała dość duży zasięg świetlny, który wynosił 14 kilometrów. Dziś odległość, z której widoczna jest latarnia jest ponad dwukrotnie większa.

Innym bardzo istotnym miejscem miasteczka jest słynna promenada. Nie była ona w planach, jednak głos podnieśli sami turyści, których namowom uległy władze miasta, budując piękną i klimatyczną promenadę wzdłuż brzegu Bałtyku [https://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Ba%C5%82tyckie]. Blisko zaczęły kształtować się hotele i restauracje – jednak w tym przypadku jest to normalne zjawisko. Dla miasta okazało się to dobrą inwestycją, ponieważ wzrosła liczba urlopowiczów i miejscowa gospodarka nabrała jeszcze większego rozpędu, a tym samym zaczęła przynosić większe zyski dla miasta.

Ustka jest miejscem dla każdego, można tu wypocząć i zregenerować się. Są tutaj również ośrodki rehabilitacyjne i uzdrowiska. Można tu nabrać formy i spojrzeć z dystansem na codzienne sprawy. Turyści mogą wynająć atrakcyjne noclegi w Ustce (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,ustka,0.html), które oferowane są przez liczne hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>