Centrum letniego wypoczynku – Grzybowo

Grzybowo to urokliwa miejscowość wypoczynkowa, położona w pobliżu Kołobrzegu w strefie Chronionego Krajobrazu. Miejscowość otoczona jest lasami i leży w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Bałtyk tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską. Ma ona około 7 km długości, przy czym głębokość wcięcia w ląd wynosi około 800 m. Woda w zatoce jest o kilka stopni cieplejsza niż w Kołobrzegu. Są też mniejsze fale. W zatoce występuje swoisty mikroklimat. Miejsce to otaczają piękne i szerokie plaże. Ich szerokość miejscami dochodzi do 40 m. Jest to wymarzone centrum letniego wypoczynku, zwłaszcza dla osób nie lubiących tłoku.

W pobliżu Grzybowa znajduje się również plaża naturystyczna znana z wyborów "Miss Natura" i "Miss Mokrego Podkoszulka". Miejscowość nastawiona jest na turystów. Oprócz plaż oferuje również inne atrakcje w tym np. licznie ścieżki zdrowia i szlaki rowerowe. Są tu dzikie i piękne zakątki, lasy pełne grzybów, stadniny. Można spróbować swoich sił w Paintballu lub pojeździć w pojazdach pustynnych buggy. Warto też udać się do pobliskiego Zieleniewa, w którym to na obszarze kilku hektarów ulokowano Wioskę Indiańską, Miasteczko Westernowe, mini ZOO, place zabaw, stajnie i ogród. Można tu popatrzeć na kowbojów, tańczących Indian, można przejechać się bryczką, koniem, wielbłądem lub na byku.

Przyjemnie spędzą tu czas osoby lubiące sport. Jest tu bowiem usytuowany obiekt sportowy, składający się z dwóch boisk – piłkarskiego i wielofunkcyjnego. Powstał kilka lat temu, w ramach programu "Orlik 2012" (wikipedia.org).
Osada obfituje też w skarby. Można tu znaleźć bursztyny zwane jantarami. Warto ich szukać po sztormach, zwłaszcza jesiennych i zimowych. Trzeba ich szukać wśród wodorostów i glonów wyrzuconych na brzeg przez wodę. Trafiają się tu nawet inkluzje czyli zatopione w żywicznej masie owady i fragmenty roślin czy nasiona.

Grzybowo wciąż się rozwija w szybkim tempie. Powstają ośrodki wypoczynkowe i jadłodajnie. Już w tej chwili baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) jest bardzo bogata i różnorodna. Wybrać można apartament, domek, pokój, tanią kwaterę, dom wczasowy, camping, pensjonat czy też willę. Standard jest różny. Różne też są ceny. Niektóre oferty są z wyżywieniem. Znajdziemy tu także kilka restauracji i jadłodajni, w tym restauracja serwująca domowe obiady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>