Aktywny relaks w spokojnym Łagowie

Polska to skarbnica pięknych miejsc, które przyprawiają nas o uśmiech i szczęście. Każdy z nas lubi podróżować, odwiedzać i poznawać nowe regiony, kulturę i ludzi. Wycieczki umożliwiają nam odpoczynek i relaks, których tak bardzo potrzebujemy. Chyba każdy z nas marzy o tym, aby móc spacerować samemu lub z bliską osobą przez piękne, zielone lasy, a jednymi dźwiękami dopadającymi do naszych uszu jest melancholijny śpiew ptaków. Niby to niewiele, a jednak dużo, gdyż takich walorów turystycznych nie znajdziemy w dużych miejscowościach wypoczynkowych. Są jednak na mapie Polski niewielkie wioski i miasteczka, w których nadal króluje matka natura.

Jedną z takich miejscowości jest malowniczy Łagów położony w sercu ziemi lubuskiej. Urokliwa wioska to doskonałe miejsce do spacerowania. Największą chlubą miejscowości jest Łagowski Park Krajobrazowy [sprawdź➪ wikipedia.org], który można nazwać mniejszą wersją Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Na terenie parku znajduje się osiem jezior, z czego nad dwoma rozwinęła się infrastruktura turystyczna. Jeziora – Trześniowskie oraz Łagowskie wyróżniają się największym poziomem czystości, dzięki czemu nad ich brzegami znajdują się piaszczyste, strzeżone kąpieliska, na których w okresie letnim można się opalać w blasku gorącego słońca jak i zażywać kąpieli w przyjemnie chłodnych wodach jeziora.

Komfortowemu noclegowi sprzyja bogata baza noclegowa, która jest jedną z najatrakcyjniejszych w pobliżu [sprawdź➪ meteor-turystyka.pl]. Wiele przytulnych obiektów noclegowych przyciąga gości gustownie urządzonymi wnętrzami, a także swojskim i rodzinnym klimatem. Jednym z najbardziej luksusowych, a zarazem najbardziej reprezentacyjnym obiektem noclegowym w Łagowie jest Hotel Zamek Joannitów, znajdujący się zabytkowym, pochodzącym z czternastego wieku zamku, będący wizytówką wioski. To niezwykle klimatyczne miejsce, w którym można poczuć specyfikę i urok epoki średniowiecza, a także królewską atmosferę. Chyba każdy z nas marzy o tym, aby poczuć się jak szlachcic i zapomnieć o wszelkich problemach i zmartwieniach. Hotel oferuje trzydzieści miejsc noclegowych w gustownie urządzonych wnętrzach z dziewiętnastowiecznymi meblami. Na terenie obiektu znajduje się także kawiarnia i restauracja.

Łagów to wspaniałe miejsce na wypoczynek, zarówno ten relaksacyjny jak i aktywny. Połączenie czystego i świeżego powietrza z malowniczymi krajobrazami, a także komfortowymi noclegami, zagwarantuje nam niezapomniane wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>